Слон прокинувся – операція в Тбіліському зоопарку пройшла успішно

Слону в Тбіліському зоопарку, 23-річному Гранду, успішно видалили другий бивень, він уже прийшов до тями після наркозу, йдеться в повідомленні на сторінці зоопарку в соцмережі Facebook.

Для проведення складної операції в грузинську столицю з Південної Африки приїхали фахівці справи – хірург-стоматолог і анестезіолог. Процес тривав понад 3 години.

“Операція пройшла чудово, Гранд на ногах, ми всі раді. На реабілітацію знадобиться два дні, тому хірурги залишаться тут на цей час і після цього поїдуть. Вогнище інфекції усунутий. Слон у гарному настрої і вже хоче грати”, – сказав директор Тбіліського зоопарку Зураб Гуріелідзе.

Рана повністю загоїться протягом 11 місяців.

За процесом спостерігали журналісти, в тому числі знімальна група BBC. Британський телеканал готує новий серіал під назвою “Операції великих тварин” (Big Animal Surgery), в якому розповість історію Гранда.

Перший зламаний бивень слона видалили чотири роки тому. Тоді Гранд змусив понервувати місцевих жителів, які спостерігали за операцією по інтернету. Як кажуть фахівці, тривале перебування такої великої тварини під наркозом досить ризиковано.

Шеститонного слона Гранда привезли в Тбілісі з Єревана в червні 2014 року. Тоді Тбіліський і Єреванський зоопарки вирішили “обмінятися” – тбіліської слонисі Малка був потрібен наречений. А її син, 6-річний Бунка, відправився в Єреван замість Гранда.